×
Możliwość komentowania Seans filmowy „Zimna Wojna” została wyłączona

Seans filmowy „Zimna Wojna”

Kiedy:
02/14/2019@18:00 – 19:00
2019-02-14T18:00:00+01:00
2019-02-14T19:00:00+01:00

Z okazji zbliżających się walentynek – 14 lutego o godz.18:00 w sali Inter Pałacu zapraszamy na filmowy seans „Zimna Wojna,, (3 nominacje do Oscarów 2019). Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona) – rezerwacje pod nr tel. 068 477 64 78 lub w biurze Centrum Kultury
(pok.164 Pałac) .

Film „Zimna Wojna’’ opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

W rolach głównych zobaczymy Joannę Kulig, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę oraz Borysa Szyca. Paweł Pawlikowski jest reżyserem i autorem scenariusza „Zimnej wojny”. Napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim przy współpracy z Piotrem Borkowskim. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. Zdjęcia rozpoczęły się w styczniu 2017 i zakończyły na początku sierpnia br. Ekipa kręciła nie tylko w Polsce, ale również Francji i Chorwacji. Obraz jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską. Polskim producentem filmu jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film, a dystrybutorem firma KINO ŚWIAT.

ZIMNA WOJNA

„Zimna wojna” to pełna pasji historia miłości kobiety i mężczyzny, którzy poznali się wśród ruin powojennej Polski. Dzieli ich niemal wszystko, a szczególnie pochodzenie i temperament. Od początku wydają się tragicznie niedobrani. Okazuje się jednak, że mimo wszelkich różnic i przeciwności, są na siebie skazani i nie są w stanie się rozstać. Raz po raz rozdziela ich polityka, wady charakteru i nieszczęśliwe zrządzenia losu, podczas gdy zimnowojenna Polska lat pięćdziesiątych, Berlin, Jugosławia i Paryż stanowią tło dla ich historii miłosnej rozgrywającej się w niesprzyjających czasach.

Poprzedni film Pawła Pawlikowskiego, „Ida”, odniósł światowy sukces, zdobywając m.in. Oscara i nagrodę BAFTA (odznaczenie Brytyjskiej Akademii Filmowej) w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, a także pięć Europejskich Nagród Filmowych, w tym dla najlepszego filmu, za reżyserię i scenariusz. Wśród innych filmów fabularnych reżyserowanych przez Pawlikowskiego znajdują się również m.in.: „Lato miłości” i „Ostatnie wyjście”, oba także nagrodzone nagrodą BAFTA.

„Zimna wojna” jest koprodukcją polsko-brytyjsko-francuską, wyprodukowaną przez pracujące od dawna z reżyserem: Tanyę Segahatchian z Apocalypso Pictures („Lato miłości”) i Ewę Puszczyńską z firmy Opus Film Piotra Dzięcioła („Ida”), a także przez MK Productions z Francji. Scenariusz Pawlikowski napisał z udziałem Janusza Głowackiego i przy współpracy Piotra Borkowskiego.