×

Święto z okazji setnej rocznicy niepodległości Polski

Możliwość komentowania Święto z okazji setnej rocznicy niepodległości Polski została wyłączona

Święto z okazji setnej rocznicy niepodległości Polski

Miejskie i powiatowe obchody odbyły się w piątek 9 listopada na podzamczu Pałacu Książęcego z udziałem władz samorządowych, wojska, przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich oraz klas mundurowych.

Burmistrz Daniel Marchewka w przemówieniu przypomniał ojców niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa i Wojciecha Korfantego. Wraz z orkiestrą wojskową zebrani zaśpiewali wszystkie zwrotki hymnu Polski.

Uroczystość była też okazją do wręczenia awansów dla najlepszych żołnierzy. Po apelu poległych i salwach honorowych orkiestra odegrała pieśń reprezentacyjną Wojska Polskiego.

W sobotę 10 listopada godz. 17.00 zapraszamy koncert z okazji 100-lecia niepodległości państwa polskiego w sali Kryształowej Pałacu Książęcego, w wykonaniu orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Żaganiu, chóru Octava oraz uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3.

W niedzielę 11 listopada o godz. 11.11 start Biegu Niepodległości, koło kompleksu Arena przy ul. Kochanowskiego.

O godz. 16.00 msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Żagania w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego przy ul. Żarskiej.

Godz. 17.00 koncert „Dla Ciebie Polsko – pamiętamy”, również w kościele przy ul. Żarskiej.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Adam Żyworonek