×

„Stand-up Nowe Rozdanie” w Pałacu Książęcym. Mateusz Socha

Możliwość komentowania „Stand-up Nowe Rozdanie” w Pałacu Książęcym. Mateusz Socha została wyłączona

„Stand-up Nowe Rozdanie” w Pałacu Książęcym. Mateusz Socha

„Rozmawiamy z Mateuszem Sochą, młodym i utalentowanym komikiem pochodzącym z Żagania.

Skąd wziął się pomysł na trasę w takim składzie i w takiej właśnie formule?
– Obecnie trasy zespołowe cieszą się dużą popularnością, a na sam pomysł stworzenia akurat takiego składu wpadłem z Darkiem Gadowskim podczas jednego z naszych wspólnych występów w Warszawie. Zaprosiliśmy chłopaków, którzy akurat nie byli zaangażowani w inne stałe projekty i z którymi dobrze się znamy, lubimy i którzy naszym zdaniem będą świetnie uzupełniać się na scenie. W sześcioosobowym składzie znaleźli się: Tomasz Boras Borkowski, Piotr Zola Szulowski, Darek Gadowski, Michał Kutek i Ja, a prowadzenie sceny zaproponowaliśmy Kacprowi Rucińskiemu – człowiekowi z którym świetnie się rozumiemy, który ma doświadczenie i cieszy się ogromną popularnością.

Jak program STAND – UP NOWE ROZDANIE sprawdza się w trasie?
– Już po pierwszych testach wiedzieliśmy, że nasze materiały, po drobnych korektach będą przysłowiowo żarły i trasa będzie dobrze się sprzedawać. Po premierze w Łodzi już właściwie mieliśmy ustaloną kolejność, każdy z nas szybko dopracował swój materiał i mogliśmy mieć pewność, że Nowe Rozdanie będzie sukcesem… Początkowo to ja miałem zajmować się kwestiami organizacji trasy, bo robię to na co dzień przy okazji innych projektów, ale w związku z tym, że trasa zaczęła nabierać rozmachu i dochodziły propozycje włączania kolejnych scen w całym kraju postanowiliśmy zadania te powierzyć profesjonalnej agencji, by móc w 100% skupić się na scenie. Jednak to wciąż ja odpowiadam za: kontakt, wszelkie zmiany wizerunkowe i programowe trasy, jestem łącznikiem pomiędzy zespołem a agencją – „Stage Productjon”.

Widziałem podczas występu w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu, że profesjonalna ekipa filmuje wasze występy. Czy to znaczy, że planujecie publikacje w sieci materiałów z programu?
– Docelowo, przynajmniej niektórzy z nas planują wrzucić w sieć swoje najlepsze występy z trasy. Kacprowi zależy np. na klipie zmontowanym z najciekawszych interakcji z publicznością. Osobiście chcę wrzucić jakiś większy materiał pod szyldem „ Nowe Rozdanie”, bo moje ostatnie doświadczenia związane z publikowaniem filmów w sieci pokazują, że to ma sens, a przy okazji mi i moim fanom daje dużo satysfakcji…

Rozumiem, przecież Twój film „Zróbmy cos szalonego” osiągnął niedawno ponad 2 mln. odsłon, czyli widać warto! Kiedy i gdzie można jeszcze was zobaczyć w lubuskiem?
Poza Żaganiem „Nowe Rozdanie” zawita jeszcze – 8 maja do zielonogórskiego Kawonu oraz 9 maja do Klubu C60 w Gorzowie Wlkp.

Czy wchodzi w grę ewentualne przedłużenie czy powtórzenie trasy?
– No właśnie teraz ją wydłużamy o maj, zagramy tam gdzie w lutym i marcu nie było wolnych terminów, a tam gdzie jest konieczność powtórzenia materiału zrobimy to. Zagramy w Szczecinie, Lublinie, Radomiu, Poznaniu, Warszawie czy wspomnianej Zielonej Górze i Gorzowie. Czy jest szansa na kolejną edycję Nowego Rozdania? Doświadczenia podobnych projektów wskazują, że tak. Więc kto wie, może za jakiś czas…

Na koniec, co szóstka zaprzyjaźnionych komików robi zazwyczaj po wspólnym występie?
Hmmm… Gramy w pokera i playstation… Wszak to nowe rozdanie…

Dzięki za wywiad. Udanej wiosny w trasie z chłopakami i w programach solowych, bo przyznam, że Twój „ Król Piaskownicy” też ostatnio zrobił na mnie spore wrażenie”
– Dziękuję.”