Problemy z prawidłowym wzwodem mogą oznaczać cukrzycę

Zaburzenia w zakresie prawidłowej erekcji w większym albo mniejszym stopniu dotykają 6 na 10 cukrzyków. W wielu wypadkach to właśnie kłopoty ze wzwodem były pierwszym symptomem rozwijającej się już cukrzycy. Lepiej dowiedzieć się, co można zrobić, żeby pomimo schorzenia ciągle móc cieszyć się udaną aktywnością seksualną. Cukrzyca jest schorzeniem, które rozwija się w sposób podstępny – nierzadko przez wiele lat nie dając żadnych objawów albo przejawiając się w praktycznie niezauważalny sposób. Ruch, profilaktyka i właściwie dobrana dieta ochronią nas z całą pewnością przed nazbyt wysokim poziomem glukozy we krwi. Niemniej jednak nawet, kiedy jest już zbyt późno na zapobieganie, warto będzie wdrożyć możliwie jak najszybciej właściwe metody leczenia.

Związek potencji z cukrzycą

Cukrzyca prowadzi bezpośrednio do uszkodzenia krwionośnych naczyń i nerwów – również tych obecnych w penisie. Bezpośredni winowajcą tego stanu rzeczy to zbyt wysoki poziom glukozy we krwi. Jeżeli ponadto tego typu stan będzie bardzo słabo kontrolowany, dojdzie do poważnych zaburzeń w zakresie seksualnych funkcji. Co niezwykle ważne, cukrzyca ma negatywny wpływ nie tylko na panów, ale również i na panie. U kobiet może występować suchość pochwy, a nawet i odczuwanie bólu podczas stosunków. U obu płci dochodzi do znaczącego spadku libido.

Kłopoty mogą spotęgować specyfiki stosowane celem obniżania poziomu cukru we krwi. Środki te nie mogą jednakże zostać odstawione, bowiem mogłoby to doprowadzić do jeszcze gorszych powikłań. Najlepiej będzie poinformować swojego lekarza o takim problemie. Diabetolog na pewno postara się dobrać rozwiązanie do stanu zdrowia o potrzeb danego pacjenta. U mężczyzn, u których występują zaburzenia erekcji, zwykle stosowane są specyfiki na potencję, typu Levitra czy też Kamagra. W wypadku pań konieczne może stać się używanie nawilżających żeli, a kiedy odczuwanie bólu w czasie stosunku jest wynikiem infekcji – również podanie właściwych leków w postaci dopochwowych globulek, żeli i maści.

Jak rozpoznać kłopoty ze wzwodem?

Mające sporadycznie miejsce niepowodzenia w aktywności seksualnej, zdarzyć się mogą w przypadku każdego mężczyzny. Lekarze uważają, iż o zaburzeniach erekcji można mówić, kiedy problemy pojawiają się w dwudziestu pięciu procentach wszystkich spośród prób. Niewątpliwie, mogą mieć one zupełnie inne podłoże, aniżeli cukrzyca. Po czterdziestym roku życia, mogą być związane z coraz niższym poziomem produkcji testosteronu. Winowajcami bywają także: stany depresyjne, przewlekłe zmęczenie, stres, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, zapalenie prostaty, choroby wątroby i nerek, zbyt wysoki poziom cholesterolu, czy też nadciśnienie tętnicze.

Bez względu na przyczynę, powtarzające się problemy ze wzwodem muszą być zgłoszone lekarzowi. U osób chorujących na cukrzycę w większości przypadków, źródeł problemów należy szukać w samej cukrzycy. Choroba ta niesie ze sobą ryzyko naprawdę poważnych powikłań. Pośród nich jednymi z najgroźniejszych są niedokrwienie kończyn, retinopatia (uszkodzenie wzroku), czy też nefropatia (przewlekła niewydolność nerek). Żeby móc ich uniknąć, należy jak najszybciej rozpocząć leczenie. Konieczne będzie również wprowadzenie zmian w diecie i stylu życia – unikanie nadużywania alkoholu, palenia papierosów, czy też zwiększenie poziomu aktywności fizycznej. Ścisłe przestrzeganie lekarskich zaleceń w tymże zakresie umożliwi odzyskanie mężczyźnie pełnej formy. Z dużym prawdopodobieństwem, po pewnym czasie będzie już mógł cieszyć się udaną aktywnością seksualną bez żadnego farmakologicznego wspomagania.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*