×

Potomkowie Talleyrandów gościli w Pałacu Książęcym.

Możliwość komentowania Potomkowie Talleyrandów gościli w Pałacu Książęcym. została wyłączona

Potomkowie Talleyrandów gościli w Pałacu Książęcym.

W środę 25 lipca 14-osobowa grupa potomków Talleyrandów gościła w Żaganiu i okolicach. – Nasza rodzina jest międzynarodowa – wyjaśnił hrabia Kacper Krasicki. – Mieszka w Finlandii, Szwecji, Argentynie, Włoszech, Niemczech, Francji. Ja pochodzę bezpośrednio z rodziny księżnej Doroty Talleyrand-Perigord, a konkretnie od jej wnuczki Klementyny z Talleyrandów Aleksandrowej Orłowskiej.

Chociaż linia Taleyrandów wygasła na Helenie Violettcie de Talleyrand (1915-2003), to potomków sławnego rodu jest sporo. Spotykają się co dwa lata i odwiedzają miejsca związane z Talleyrandami i Bironami, między innymi na Łotwie, w Polsce, w Niemczech, Włoszech i Francji. Kolejną wspólną wyprawę planują do Hiszpanii. Po Żaganiu oprowadzała ich Pani Maria Gołaszewska, zaś po pałacu Pani Halina Dobrakowska.

W Żaganiu oglądali m.in. Bibliotekę Poaugustiańską, gościli w PSP 7 im. Doroty Talleyrand Perigord, zaplanowali również zwiedzane Wieży Widokowej i Muzeum Obozów Jenieckich. Pałac Książęcy wywarł na gościach ogromne wrażenie.