Do jakiego lekarza należy się udać z zaburzeniami erekcji?

Mature doctor explaining therapy to patient at office of hospital

Problem niskiej potencji według oficjalnych statystyk dotyczy około 150 milionów mężczyzn na całym świecie. Dane te są jednak nie do końca miarodajne, ponieważ mało który mężczyzna potrafi otwarcie przyznawać się do swojej przypadłości. Współczesna medycyna daje mężczyznom mnóstwo bezbolesnych oraz wysoce skutecznych możliwości, dzięki którym mogą oni odzyskać dawną satysfakcję ze współżycia z partnerką. W niniejszym artykule wyjaśniamy, do jakiego lekarza trzeba się udać, gdy dotkną nas zaburzenia erekcji. 

Który lekarz pomoże na niską erekcję?

Uzyskanie oraz utrzymanie przez odpowiedni czas erekcji to najważniejszy warunek dla udanego stosunku seksualnego. Problem z utrzymaniem wzwodu ma duży wpływ na uzyskanie przez mężczyznę orgazmu. Wielu mężczyzn dotkniętych tym problemem bardzo wstydzi się swojej przypadłości. Paraliżujący strach przed ujawnieniem lekarzowi informacji o swojej dysfunkcji seksualnej sprawia, iż mężczyzna dalej tkwi w obecnej sytuacji. Powoduje to, iż partnerzy cały czas oddalają się od siebie. Brak satysfakcji ze współżycia seksualnego odbija się na wszystkich sferach. Im szybciej się temu problemowi zaradzi, tym lepiej.

Którzy lekarze pomagają pacjentom z zaburzeniami erekcji?

Z niską potencją należy się zgłosić do urologa, seksuologa lub androloga. Wybierając się na wizytę u takiego specjalisty należy pamiętać o tym, aby nie zataić przed nim żadnych informacji. Przyczyna zaburzeń seksualnych może być bardzo różna. Czasami jest to np. choroba współistniejąca, taka jak cukrzyca czy miażdżyca. Z kolei w przypadku mężczyzn po 40-tce źródłem problemu może być zbyt niska ilość testosteronu w organizmie. Dobry specjalista z pewnością będzie potrafił postawić trafną diagnozę, dzięki czemu mężczyzna szybko oraz najczęściej bezboleśnie będzie mógł odzyskać pełne zadowolenie w sferze intymnej. Odzyskanie sprawności seksualnej wpłynie także na poprawę relacji pomiędzy partnerami.

Zaburzenia erekcji mogą być wywołane czynnikami psychicznymi

Przyczyna zaburzeń erekcji niezwykle często jest spowodowana problemami psychologicznymi u mężczyzn. Wielu młodych mężczyzn, którzy nie posiadają jeszcze doświadczenia w sferze seksualnej, obawia się, iż nie sprosta wymaganiom partnerki w łóżku. Niekiedy problemy z zaburzeniami erekcji mogą wynikać z poglądów wyniesionych z domu. Rodzice mogli na przykład wpoić swojemu dziecku, iż seks, który nie służy poczęciu dziecka, jest czymś wysoce nagannym. Z kolei u dojrzałych mężczyzn czynnikiem stresogennym może być lęk o to, iż z powodu mniejszej sprawności fizycznej nie będą oni w stanie sprostać wszystkim potrzebom partnerki, przez co nie osiągnie ona orgazmu.

Do najważniejszych przyczyn psychologicznych dla pojawienia się zaburzeń erekcji zaliczamy: obniżoną samoocenę, depresję, złe relacje pomiędzy partnerami, złe doświadczenia w sferze seksu z przeszłości, przekonanie o zbyt małym rozmiarze członka, przekonania religijna, tendencje homoseksualne oraz zadaniowe podejście do sfery seksualnej. Bardzo często lęk przed seksem jest spowodowany także obawą o zajście w ciążę.

Doraźne leczenie zaburzeń erekcji – tabletki na potencję

Najskuteczniejszy, w pełni bezbolesny oraz bezpieczny sposób leczenia zaburzeń erekcji to innowacyjne tabletki na potencję. Pierwszy na świecie lek na potencję pojawił się w aptekach w 1998 roku. Była to Viagra, czyli słynne niebieskie tabletki. Dzięki środkom na zaburzenia erekcji już po 15 minutach może osiągnąć oraz przez odpowiednio długi czas utrzymać wzwód. Popularność tych środków od lat jest niezwykle duża.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*