×

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Możliwość komentowania 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. została wyłączona

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Graliśmy bez focha, ramię w ramię, łącząc siły dwóch sztabów – Sztabu “Owsiakówka” Żagań Cesarski Ogród prowadzonego przez Małgorzatę Klorek Mamuśkę oraz sztabu Centrum Kultury prowadzonego przez Pawła Pietrzyka. Wolontariusze prowadzili zbiórkę bez zakłóceń i incydentów, a mieszkańcy okazywali swoją szczodrość i chętnie korzystali z atrakcji przygotowanych przez oba sztaby. Wsparcie dla Orkiestry okazał również burmistrz Andrzej Katarzyniec, który kwestował ze wszystkimi wolontariuszami.

“Owsiakówka” rozpoczęła Finał na Sali Kryształowej Pałacu uczczeniem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wszystkich poległych żołnierzy będących na misjach poza granicami kraju. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn, a zaraz potem na scenie wystąpili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Żaganiu. Gwiazdą wczorajszego wieczoru była porywająca, energetyczna i śpiewająca całym sercem dla Żagania i ukochanych maluchów Orkiestry – Urszula Trio. Jej akustyczny koncert zapadnie w pamięci każdego uczestnika. W trakcie koncertu i po jego zakończeniu odbywały się licytacje.
Wspólne odliczanie o godz. 20.00 poprzedziło Żagańskie Światełko do Nieba.

Niezastąpiona Straż Pożarna w holu Sali Kryształowej prowadziła naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednocześnie odbywały się konkursy dla dzieci i młodzieży przygotowane przez żagańską policję i Urząd Miasta. Nie zabrakło także ciepłej strawy. „Owsiakówka” zapewniła finałową grochówkę, a na wolontariuszy z gorącą kawą, herbatą i ciastem, czekała Pani Barbara Nosal z Baru „Zaradna Gosposia” przy placu Wolności 8. Grupa wolontariuszy Sztabu ,,Owsiakówka” Żagań dotarła także do finałowego Sztabu WOŚP w studio TVN Warszawa.

Sztab Centrum Kultury ruszył ze swoim programem najpierw na Sali Inter, gdzie na najmłodszych czekały seanse bajkowe. Z kolei na scenie na dziedzińcu odbyły się min. pokazy taneczne Sekcji Tańca Centrum Kultury, występy Sekcji Wokalnej oraz Jazzowego Trio Staniszewski/Serafin/Moliński Trio. Hardrockowo zagrał zespół Dobre Piwo, a nuty punk reggae popłynęły podczas koncertu grupy Kufajka rencisty. Sztab CK również przeprowadził liczne licytacje, a dla chętnych zorganizowano zwiedzenie naszego pałacu z przewodnikiem.”