×

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie

Możliwość komentowania Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie została wyłączona

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie

Wszystkie pierwszaki są wesołe, kreatywne i bardzo grzeczne. – To wyjątkowy rocznik – mówią zgodnie dyrektorzy żagańskich szkół.
W środę 17 października w sali Kryształowej Pałacu Książęcego 217 pierwszoklasistów złożyło uroczyste ślubowanie. – Szkoła jest bardzo fajna – powiedziała nam Lena z kl. I a PSP 7. – Fajnie jest być w pierwszej klasie.
– Do tej pory pamiętam swoje pasowanie na ucznia, w skromnej i zaniedbanej wówczas sali gimnastycznej jedynki – wspominał burmistrz Daniel Marchewka. – Dzisiejszą uroczystość też zapamiętacie na całe życie. Dbam o żagańskie szkoły i wiem, jak są ważne. Zrobimy wszystko, żeby były bezpieczne, żeby uczniom niczego nie brakowało i żeby żadne dziecko nie było w szkole głodne.
Uczniowie dostali dyplomy, soki, a także komiksy o misiu Wojtku i listem od burmistrza. – Przeczytanie listu niech będzie dla was zadaniem domowym – dodał D. Marchewka.
Dyrektor Zbigniew Białkowski, szef Departamentu Infrastruktury i Oświaty w magistracie życzył pasowanym, żeby ich tornistry zawsze były lekkie, a w szkołach byli otoczeni samymi życzliwymi ludźmi.
Na scenie wystąpili starsi koledzy pierwszaków, z sekcji tanecznej Centrum Kultury, których trenerem jest Artur Niezgoda.
A jacy są nasi pierwszoklasiści?
– Grzeczni, elokwentni, nie ma z nimi żadnych problemów – powiedział Krzysztof Dzimiński z PSP 1. – Są mili, weseli i dojrzali do rozpoczęcia nauki w szkole.
– Nasze pierwszaki są wspaniałe – zaznaczyła Beata Purwiel, dyrektor PSP 2. – Jak co roku. Pełne zaangażowania, gotowe i chętne do nauki. Z pewnością już dzisiaj przeczytają list od pana burmistrza.
– Nasze dzieciaczki są cudowne, jak to pierwszaki – chwali swoich uczniów Danuta Urban, dyrektor PSP 3. – Te, które chodziły do nas do przedszkola już pięknie czytają.
– Pierwszoklasiści są bardzo chętni do nauki, weseli, radośni i bardzo grzeczni – wylicza Anna Rejdaszko, dyrektor PSP 4 na osiedlu Kolonia Laski. – Są zgrani, bo znają się od przedszkola.
– Pierwszaki mamy bardzo wesołe i pełne energii – cieszy się Tomasz Szewczyk, dyrektor PSP 5 w Żaganiu. – To wyjątkowy rocznik. Bardzo sobie cenią również współpracę z ich rodzicami.
– Nasi pierwszoklasiści są wspaniali – podkreśla Dorota Stebelska, dyrektor PSP 7. – Są chętni do nauki, kreatywni i kipiący energią. To cudowne dzieciaczki.
W imieniu rodziców za zorganizowanie pięknej uroczystości podziękowała burmistrzowi Anna Górska, mama ucznia PSP 7. – To bardzo ważny dzień dla nas i naszych dzieci – mówiła ze wzruszeniem. – Będziemy mogli go wspominać przez długie lata.

Pasowanie klas pierwszych grupa pierwsza – galeria

Pasowanie klas pierwszych grupa druga – galeria
A oto nowi uczniowie żagańskich szkół
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Jana Brzechwy w Żaganiu

Klasa Ia: Antosz Dominik, Dudzik Jan, Escher Izabela, Fal Natalia, Hałaburda Hanna, Jurkiewicz Karolina, Kasztel Wojciech, Konieczyński–Hertel Michał, Kowalczyk Jakub, Kuczak Nadia, Kustra Artur, Kwaśniewski Marcel, Majewska Lena, Marysz Roksana, Opioła Iga, Prykowska Helena, Suwalski Filip, Truchlewska Nina, Twerd Aleksander, Ułanowicz Amelia, Wawrzyńska Kinga i Wróblewski Grzegorz.
Klasa Ib: Arciuszkiewicz Maja, Bojczuk Marcin, Budziłło Pola, Buganik Aleksandra, Burzyński Kacper, Chęciński Marcel, Deliowski Jakub, Gancarz Wiktoria, Gintowt Amelia, Górecka Nadia, Herbik Gabriela, Hristowa Stanka, Klag Alan, Łabuda Marcel, Pirański Alan, Wołczek Jakub, Wróblewska Magdalena i Zajączkowski Mateusz.
Pierwszoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu im. 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.
Klasa Ia: Adamczak Natalia, Brożyna Jakub, Czekała Alicja, Dudar Fabian, Gaszczyński Marcel, Harendarz Patryk, Husar Oliwia, Kantyka Aleksander, Konopski Mateusz, Oskierko Karolina, Pasak Damian, Rajchert Kacper, Rotarska Maja, Sokołowski Julian i Stebnicki Marcin.
Klasa Ib: Bobek Aleksander, Bugaj Filip, Dobrowińska Zuzanna, Droszczak Nikola, Dudek Eryk, Filip Oliwer, Gierak Marcel, Łach Karol, Owsianka Michał, Pauszek Kacper, Sadowska Weronika, Strelau Lena, Szestało Patryk, Szumalo Amelia, Urbanowicz Wiktoria i Wójtowicz Maciej.
Publiczna szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Żaganiu
Klasa I: Banaszak Szymon, Kapuściński Michał, Lichwiarz Alan, Nieścierowicz Hanna, Rogoż Lena, Skiba Michalina, Sobolewski Karol, Sokołowska Natalia, Uściński Karol i Zator Julia.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Żaganiu, im. Ofiar Stalagu VIIIC
Klasa I: Bednarczyk Kaja, Boszczoń Karina, Chodur Bartosz, Kasztelan Bartosz, Kozubek Filip, Maćkowiak Marta, Mierkiewicz Marina, Pronicka Maria i Tomkiewicz Miłosz.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu im. 1 Dywizji Pancernej dowodzonej przez generała S. Maczka
Klasa Ia: Biernacka Amelia, Cichoń Mariusz, Janik Łukasz, Maciaszek Karolina, Mrożek Aleksander, Nowosiad Maja, Satora Maja, Siercha Damian, Szpakowska Laura, Szulczyk Krzysztof, Terebiński Gabriel, Walczyk Sabina, Wilk Dawid, Wojciechowski Miłosz i Żembrowski Natan.
Klasa Ib: Białota Michał, Buczel Kacper, Fercho Bartłomiej, Fercho Hanna, Hodowany Paweł, Jakrzewski Oskar, Jasińska Julia, Kowalewska Martyna, Matusiak Maksym, Mazur Kacper, Sip Jakub, Suszycki Adrian, Szczepanowski Julian, Szkarapat Maja i Talkowska Amelia.
Klasa Ic: Antończyk Wiktoria, Bardzik Damian, Bober Andżelika, Droń Tomasz, Drozdek Michał, Hrydziuszko Milena, Jarowicz Maciej, Kędzierski Bartosz, Kirkiewicz Oliwia, Knap Magdalena, Kowalczuk Zuzanna, Rado Nataniel, Sucharnik Fabian, Tomaszewski Jakub i Węglewski Marcel.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Żaganiu im. Doroty księżnej żagańskiej
Kl. I a: Artemiuk Piotr, Blaczkowska Hanna, Bukowska Aleksandra, Czerniakiewicz Karol, Dymski Oskar, Jurusik Bartłomiej, Koczwarski Jakub, Lenert Łukasz, Łysak Julia, Miernicka Milena, Mięka Joanna, Puławska Amelia, Stąpel Oliwia, Szczesiak Lena, Szczeszek Maria, Wójcik Szymon i Zwoliński-Kaleta Tymoteusz.
Klasa Ib: Bednarowicz Julian, Biadasiewicz Gabriela, Fraszczyk Iga, Górska Lena, Irski Igor, Kaszuba Hanna, Kowalska Hanna, Litniowski Mateusz, Marciniuk Karolina, Markowska Kalina, Mastalerz Julia, Młot Maciej, Morek Jakub, Opioła Zuzanna, Pająk Mariusz, Staliś Maciej, Szlachta Gracjan, Szymkiewicz Aleksander i Włoszek Mia.
Klasa Ic: Budziłło Marcel, Drozdek Alan, Dzimiński Marcel, Glin Zuzanna, Irska Ewelina, Jakimczuk Lena, Kaczmarski Jakub, Masternak Zofia, Maszkowska Julia, Maszlong Szymon, Matusiak Michał, Pawłowicz Filip, Pilarczyk Adam, Podgórska Emilia, Pulikowski Julian, Słomian Szymon, Stachura Krzysztof, Wachniewski Hubert i Wdowiak Kacper.
Klasa Id: Błaszczyk Dorian, Czura Fabian, Dawidowski Marcel, Dunas Adrian, Dworzecki Gabriel, Gątnicki Wiktor, Górska Zuzanna, Jaszczak Nadia, Knitter Maria, Kowalik Lena, Łaniewski Oliwier, Matczak Kacper, Muras Aleksander, Nagler-Dworzecka Julia, Piaścik Karolina, Rogowski Szymon, Szwed Alan, Śliwa Nikola, Tutak Fabian i Witkowski Wojciech.
Małgorzata Trzcionkowska
Fot. Adam Żyworonek