×

najlepsi z najlepszych

Możliwość komentowania najlepsi z najlepszych została wyłączona

najlepsi z najlepszych

123 uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych otrzymało stypendia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sztuki oraz sportu. – Cieszy mnie, że mamy tak fantastyczne dzieci i młodzież w Żaganiu – zaznaczył burmistrz Daniel Marchewka. – Jesteśmy z was dumni.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w sali Kryształowej Pałacu Książęcego. Wzięli w niej udział nagrodzeni uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Poprowadziła ją Agnieszka Zychla, rzeczniczka magistratu.

– Wybór najlepszych nie był łatwy – powiedział dyrektor Zbigniew Białkowski, szef Departamentu Infrastruktury i Oświaty w Urzędzie Miasta Żagań. – Nie zazdroszczę komisji stypendialnej, która ciężko pracowała przez kilka miesięcy.

– Liczymy, że stypendia pozwolą wam realizować marzenia – dodał burmistrz Daniel Marchewka.

Na scenie wystąpili tegoroczni stypendyści. Zaśpiewała Nikola Grzegrzółka, zatańczyła Patrycja Adamczyk wraz z partnerem tanecznym, Hubertem Reszką.

W imieniu gimnazjalistów za przyznane stypendia podziękowała Maja Bałuszek, zaś w imieniu uczniów szkół podstawowych Małgorzata Stąpel.

Stypendia pierwszego stopnia w wysokości 130 zł i stypendia drugiego stopnia w wysokości 80 zł miesięcznie zostały przyznane od września do czerwca, czyli do zakończenia roku szkolnego, za osiągnięcia w roku szkolnym 2017/18. Oprócz nich zostały przyznane również stypendia jednorazowe w kwocie 150 zł.

Stypendia pierwszego stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki otrzymali: Marta Jabłońska i Inga Dybek z PSP 1, Anna Jopek z PSP 2, Oliwia Trzebińska z PSP 3, Iga Fornal z PSP 4, Aleksandra Kowalczuk, Dominika Błaszczuk i Mateusz Kowalski z PSP 5, Karolina Sobieszek, Julia Drabek, Witold Łęcki, Jakub Janas i Kacper Stachura z PSP 7.

Stypendia drugiego stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki otrzymali: Piotr Ludowicz z PSP 3, Vanessa Domaszewicz z PSP 5, Bartosz Wacławiak, Adam Palczyński, Maksymilian Sieriej i Natalia Woś z PSP 7.

Stypendium jednorazowe za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki otrzymała Małgorzata Stąpel z PSP 1.

Stypendia pierwszego stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki w klasach gimnazjalnych dostali: Karolina Jakubowicz, Adam Lewandowski i Hubert Litwin z PSP 5 oraz Maja Bałuszek z PSP 7.

Stypendia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki drugiego stopnia w klasach gimnazjalnych otrzymali: Konstanty Sikora, Julia Łagoda, Julia Tratkiewicz, Szymon Pniewski, Oliwia Grudzińska, Patrycja Politowicz, Maciej Kasprzak i Wanessa Świerkowska z PSP 5. Łukasz Kula, Aleksandra Kiełb, Zuzanna Słoninka, Jakub Warowy, Anna Pilarczyk, Kacper Wołowski, Szymon Stebelski i Mateusz Sielski z PSP 7.

Stypendia drugiego stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki otrzymali w kategorii szkół podstawowych: Tymoteusz Pawlikowski i Aleksandra Walukiewicz z PSP 7. Stypendia jednorazowe: Nikola Grzegrzółka z PSP 1, Martyna Hawryluk z PSP 2 i Martyna Bielewicz z PSP 4.

Stypendia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki w grupie gimnazjalne  otrzymali: Izabela Przyborowska i Paweł Krzyżak z PSP 5, Krystian Szaniawski i Jagoda Miemczyk z PSP 7.

Stypendia pierwszego stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie dostali: Wiktoria Szwarc i Julia Żołyńska z PSP 1, Szymon Stelmasik i Izabela Masternak z PSP 4, Filip Kowalik z PSP 5, Justyna Mariańczyk, Oliwia Poznańska i Karolina Marchewka z PSP 7.

Stypendia sportowe drugiego stopnia dostali: Mateusz Truchlewski i Aleksandra Sieńko z PSP 1, Daniel Piętak z PSP 2, Kacper Przędzielewski, Daria Nowacka i Maciej Kozik z PSP 5, Aleksandra Szuber, Karolina Ptasińska, Wiktoria Florczak, Julia Wenzlaw, Oliwia Nowak, Gabriela Głowacka, Magda Gębura, Hanna Tarant, Hanna Koryga, Wiktoria Fornalczyk, Bartosz Kołtonowski, Karol Bartków, Julia Dumin, Martyna Majewska, Dominik Olszewski, Kacper Grajek, Jakub Kan, Jakub Pawlik, Jakub Karłowski, Kamil Młynarczyk, Kamil Szubert, Marcel Matusiewicz, Oliwier Mroczkowski, Robert Kasprzak, Aleksander Węgier, Michał Zubik, Paweł Rodenko, Weronika Kulinowska, Oliwia Janas, Izabela Kuleczka, Karolina Zych, Pola Faligowska i Martyna Blaczkowska z PSP 7.

Stypendia jednorazowe w dziedzinie sportu otrzymali: Patrycja Adamczyk i Dawid Adamczyk z PSP 3.

Stypendia pierwszego stopnia w dziedzinie sportu, w klasach gimnazjalnych dostali: Katarzyna Czapracka, Małgorzata Idźkiewicz, Weronika Zdunek, Oliwia Paprocka, Wiktoria Marciniak, Zofia Cieplicka, Dominika Łażewska, Łukasz Maciołek, Tomasz Jakubas, Julia Mirosław i Julia Wróblewska z PSP 7.

Sportowe stypendium jednorazowe przypadło Natalii Bielskiej z PSP 7.

Małgorzata Trzcionkowska

fot. Adam Żyworonek